Basisschool Klim-Op Bavegem : een school voor de toekomst

29-05-2019 10:12
Basisschool Klim-Op kende de voorbije jaren een gestage groei: momenteel telt de school 223 leerlingen. Om niet uit zijn voegen te barsten, drong renovatie en nieuwbouw zich op. Tijdens de komende grote vakantie wordt de laatste fase opgestart om de schoolgebouwen te renoveren. Onlangs kreeg de school groen licht van AGION, het Agentschap voor Infrastructuur in het Onderwijs, om de werken te starten. De kostprijs bedraagt iets meer dan 600 000 EUR, waarvan      180 000 EUR door de school zelf moet gefinancierd worden. Samen met het architectenbureau AIT uit Oombergen, wordt de laatste hand gelegd aan de plannen. Klim-Op wordt een hedendaagse school met een visie op de toekomst.
We hadden een gesprek met de werkgroep die de verbouwingen op de voet volgt.
Na bijna 20  jaar plannen en wachten op subsidies, kunnen de renovatiewerken aan Basisschool Klim-Op uit Bavegem de komende maanden eindelijk afgewerkt worden.
Directeur Jo Dedeurwaerder: ‘Als school vinden wij het belangrijk dat onze leerlingen terecht kunnen in moderne en functionele klaslokalen. De voorbije tien jaar werden al meerdere bouwprojecten gerealiseerd: in een eerste fase werd de kleuterafdeling en het sanitair gerenoveerd, daarna volgde de modernisering van de klassen van de lagere school. Vorig jaar werd de speelplaats helemaal vernieuwd en als kers op de taart zal het kloostergebouw nieuw uitzicht krijgen. Dit is enkel mogelijk door de inzet van velen, in de eerste plaats de ouders van onze leerlingen die door hun aanwezigheid op de vele activiteiten die de school organiseert, hun steentje bijdragen.’
De infrastructuurwerken zijn ingrijpend. Hoewel het om een verbouwing gaat, krijgt het kloostergebouw een vrijwel volledig nieuw uitzicht.
Pieter Rauwoens, lid van de raad van bestuur: ‘In augustus, na het bouwverlof, start de eindfase van de werken. Het kloostergebouw wordt grondig aangepakt zodat het in de toekomst over drie volwaardige klassen zal beschikken, met alle modern comfort. Het schrijnwerk wordt vernieuwd, de muren worden geïsoleerd en de gevel krijgt een nieuwe bekleding. Op de benedenverdieping komen nieuwe toiletten, een dienstkeuken, een lerarenkamer, een secretariaatsruimte en een directiebureel. Later op het jaar worden alle daken van de klassen geïsoleerd en vernieuwd.’
De bedoeling is om de werken af te ronden in het voorjaar van 2020.  De buitenaanleg wordt dan verder afgewerkt en een nieuwe brandtrap zal worden geplaatst.  Ook de verwarmingsinstallatie wordt vervangen en een ventilatiesysteem zal ervoor zorgen dat er voldoende verluchting voorzien wordt in elke klas.
Rudi Pynaert, adviseur energie: ‘De elektriciteits- én verwarmingsinstallatie wordt vernieuwd. Na de installatie van veertig zonnepanelen is het de bedoeling om in de toekomst nog verder de klimaatneutrale weg op te gaan. We zijn er ook in geslaagd het waterverbruik op school door een aantal ingenieuze ingrepen te minimaliseren. Daarnaast wil basisschool Klim-Op een voorloper zijn en onderzoeken we of er voor de verwarmingsinstallatie kan gewerkt worden met een WKK (warmtekrachtkoppeling) of met een warmtenetwerk in samenwerking met buurfabriek Inex.’
Een school bestaat uiteraard niet alleen uit gebouwen. Er werd de voorbije jaren ook geïnvesteerd in mensen en materialen.
Jo Dedeurwaerder: ‘Ons team bestaat uit jonge en ervaren enthousiaste leerkrachten. Wij werken met de nieuwste leermethodes en volgen de onderwijsvernieuwing op de voet. We profileren ons als hedendaagse school, geworteld in een stevige traditie. Dat dit aanslaat, merken wij aan het groeiend aantal inschrijvingen.’
FOTO: directeur Jo Dedeurwaerder samen met Pieter Rauwoens van het schoolbestuur en adviseur Rudi Pynaert.
(gudc)